Nieszczęśliwy incydent w toruńskim zakładzie pracy – raport Okręgowego Inspektoratu Pracy

Ze smutkiem informujemy o niefortunnym incydencie, który miał miejsce w jednym z zakładów pracy w Toruniu. Zdarzenie to, niestety o tragicznym charakterze, zostało zgłoszone przez Okręgowy Inspektorat Pracy.

Niezwykle niepokojące informacje dotyczące tego zdarzenia napłynęły do nas 20 czerwca. Szczegóły na temat tego zdarzenia pochodzą z miesięcznego raportu sporządzonego przez Państwową Inspekcję Pracy, a dokładniej jego bydgoski oddział – Okręgowy Inspektorat Pracy.

Z analizy dokumentów wynika, że w ten tragiczny dzień, około trzynastej, służby policyjne poinformowały inspektora pracy o incydencie w zakładzie specjalizującym się w produkcji wyrobów tekstylnych, który ma swoją siedzibę w Toruniu.

Z relacji inspektorów wynika, że pracownik przedsiębiorstwa niespodziewanie zasłabł podczas przechodzenia przez halę produkcyjną i stracił przytomność. Wszyscy obecni na miejscu świadkowie natychmiast podjęli działania mające na celu udzielenie mu pomocy. Część z nich rozpoczęła desperackie próby reanimacji, inni zaś wezwali na miejsce odpowiednie służby ratunkowe.

Niestety, mimo pełnych determinacji działań zarówno kolegów z pracy jak i profesjonalnych ratowników medycznych, mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz, który przybył na miejsce tragicznego zdarzenia, stwierdził śmierć pracownika.