Nielegalny handel sterydami anabolicznymi w Toruniu: 48-latek z gminy Wielka Nieszawka stanie przed sądem

Funkcjonariusze policji z komisariatu w Śródmieściu Torunia, we współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Bydgoszczy, zatrzymali podejrzanego o nielegalny obrót sterydami anabolicznymi. Mężczyzna, który ma 48 lat i jest mieszkańcem gminy Wielka Nieszawka, prowadził działalność gospodarczą opartą na sprzedaży suplementów diety oraz odżywek dla sportowców. Bez odpowiedniego zezwolenia wprowadzał jednak na rynek także sterydy anaboliczne, mające na celu zwiększenie masy mięśniowej u swoich klientów.

W minionym tygodniu, dokładnie w wtorek 6 lutego, funkcjonariusze bez zapowiedzi odwiedzili sklep oraz dom prowadzonego przez 48-latka biznesu. Jak informuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, w lokalach zabezpieczono ponad 5,5 litra substancji w ampułkach, niemal 5000 tabletek oraz ponad 300 miligramów sproszkowanej substancji. Znajdowały się tam nie tylko sterydy anaboliczne, ale i inne produkty lecznicze, których obrót jest w Polsce ściśle zakazany.

Podejrzany trafił do aresztu policyjnego. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych bez odpowiedniego pozwolenia. Jak podkreśla sierżant Pypczyński, teraz o przyszłości mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.