Napad na sklep w Toruniu! Sprawca może spędzić nawet 15 lat w więzieniu

Na początku września doszło do groźnego przestępstwa na terenie Torunia. W jednym ze sklepów przy u. Gagarina doszło do rozboju. W wyniku wydarzenia została podjęta decyzja o tymczasowym areszcie dla 38-letniego mężczyzny.

Jak doszło do rozboju?

Według informacji toruńskiej policji do zdarzenia doszło w czwartek 3 września. To właśnie wtedy, w okolicach godziny 18:00 38-letni mężczyzna wszedł do sklepu przy ulicy Gagarina. Mężczyzna podszedł do lady i stoiska z alkoholami. Jedna z ekspedientek próbowała powstrzymać mężczyznę, ten jednak ją odepchnął, podobnie jak drugą kobietę, a następnie wziął dwie butelki alkoholu. Po tym uciekł on z miejsca zdarzenia. Działania mężczyzny miały charakter zdecydowany.

Poinformowanie policji

O całym zdarzeniu policję poinformowała obsługa sklepu. W odpowiedzi na informacje o przestępstwie, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu niezwłocznie przybyli na miejsce zdarzenia. Na miejscu zdołali błyskawicznie określić, kto jest sprawcą tej zuchwałej kradzieży, a następnie podjęli kroki niezbędne do jak najszybszego ujęcia sprawcy. Zdecydowane działania zaowocowały ujęciem sprawcy już w ciągu godziny od otrzymania zgłoszenia o popełnionym przestępstwie.

Kim jest zatrzymany przestępca?

Po dokonaniu zatrzymania została prześledzona historia przestępcy. W toku dochodzenia okazało się, że zatrzymany jest recydywistą, a co za tym idzie, na swoim koncie ma już wymierzone kary za popełnienie przestępstw podobnego typu. Za ostatnią kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Co dalej ze sprawcą?

Materiały ze śledztwa zostały przekazane prokuratorze przez toruńskich policjantów. Prokurator zapoznał się z materiałami, a następnie złożył do sądu wniosek o wydanie nakazu tymczasowego aresztowania 38-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i podjął decyzję o osadzeniu mężczyzny w areszcie na okres najbliższych trzech miesięcy. W tym czasie prowadzone będzie postępowanie karne.