Mur runął na zaparkowane samochody

W poniedziałek 19.10.2020 część muru zawaliła się na samochody stojące na parkingu przy Bydgoskiej. Przyczyną była niedbałość pracowników budowlanych.

Do wypadku doszło podczas remontu jednej z kamienic. Wokół muru i na nim już od dawna gromadziły się śmieci i gruz. Były one składowane tam przez budowlańców. Pracownicy byli też upominani, by nie gromadzili śmieci właśnie w tym miejscu. Budowlańcy jednak nie reagowali na upomnienia mieszkańców. Mur jest bowiem wiekowy i mieszkańcy obawiali się, że może on nie wytrzymać. I jak okazało się – mieli rację.

Mur pod naporem dodatkowego obciążenia zawalił się wprost na samochody, które pod nim stały.  Ciężkie cegły i gruz dokonały poważnych zniszczeń. W tej chwili firma, która zajmowała się budową jest zobowiązana do naprawy szkód. W praktyce oznacza to, że to właśnie ta firma zapłaci za koszty naprawy samochodów, np. wymiany elementów czy ich lakierowanie. Na szczęście ucierpiały jedynie samochody. Podczas zawalenia się muru na parkingu nikogo nie było.