Modernizacja ulic Storczykowej, Liliowej i Różanej w Złotorii – umowa podpisana

Wójt Gminy Lubicz, Marek Nicewicz, złożył podpis na umowie, która dotyczy remontu trzech ulic: Storczykowej, Liliowej i Różanej, położonych we wsi Złotoria. Planowany termin zakończenia prac to początek lipca bieżącego roku.

Ta inwestycja jest następstwem poprzedniego zadania, którego realizacja rozpoczęła się w ubiegłym roku i obejmowała przebudowę ulicy Konwaliowej. Już 1 lutego br., wójt Nicewicz formalnie zatwierdził porozumienie z wykonawcą, którym jest Sławomir Przyziółkowski BRUKBUD STIHL Autoryzowany Dealer Sprzedaż-Serwis-Wynajem z Torunia, dotyczące przebudowy ulicy Storczykowej oraz części ulic Liliowej i Różanej.

Plan remontów na rok bieżący obejmuje pełną modernizację ulicy Storczykowej oraz fragmenty ulic Liliowej i Różanej. Wykonawca ma za zadanie wybudować jezdnię o szerokości 5 metrów, wykończoną kostką betonową. Dodatkowo, po obu stronach jezdni powstaną pobocza utwardzone kruszywem. Prace mają rozpocząć się jeszcze w lutym, natomiast ostateczne zakończenie inwestycji przewidziane jest na początek lipca. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych, firma wykonawcza zapowiedziała możliwość skrócenia czasu realizacji zadania.

Całkowity koszt projektu wynosi 1 300 000 złotych. Środki na jego realizację pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.