"Trzeźwy Kierujący" – akcja toruńskiej "drogówki". Dwoje kierowców przekroczyło limit alkoholu.

W poniedziałek 5 lutego, toruńscy funkcjonariusze ruchu drogowego przystąpili do realizacji operacji o nazwie „Trzeźwy Kierujący”. Niestety, mimo zaplanowanej akcji, dwóch operatorów pojazdów zostało przyłapanych na prowadzeniu pod wpływem substancji odurzającej.

Działania stróżów prawa miały miejsce w godzinach porannych, między szóstą a ósmą. Przez te dwie godziny, mundurowi skupiali się na sprawdzaniu stanu trzeźwości kierujących.

Podczas tej operacji, policjanci poddali kontroli aż 405 osób za kółkiem. Znaleziono jednak dwóch kierowców, którzy zignorowali prawo i podjęli decyzję o prowadzeniu w stanie upojenia. Dla jednego z nich było to wykroczenie, podczas gdy drugi popełnił przestępstwo. Oba przypadki skutkowały odebraniem uprawnień do prowadzenia pojazdu, co jest surową karą za takie nieodpowiedzialne zachowanie.

Rzecznik prasowy stołecznej policji, sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński, podkreśla jak ważne jest przestrzeganie zasad dotyczących prowadzenia pojazdu bez wpływu alkoholu. Przywołuje to jako fundamentalny element bezpieczeństwa na drodze.