Mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego zatrzymany na dworcu w Toruniu za awanturę i naruszanie porządku publicznego

Strażnicy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Toruniu zostali wezwani do interwencji związanej z 47-letnim mężczyzną, który zakłócał spokój na toruńskim dworcu PKP. Osoba ta, będąca pod wpływem alkoholu, używała niecenzuralnych słów oraz nękała podróżnych. Mężczyzna ten miał 3 promile alkoholu w swoim ciele chwilę po zatrzymaniu. Został on przekazany do Policji, gdzie następnie spędził noc w Izbie Wytrzeźwień.

Strażnicy Straży Ochrony Kolei patrolowali obszar stacji Toruń Główny tego wtorkowego wieczoru. Zwrócili uwagę na jednego mężczyznę, który zaczął awanturować się w holu dworca kolejowego.

Mężczyzna ten prezentował agresywne zachowanie podczas interwencji i używał obraźliwych słów skierowanych pod adresem funkcjonariuszy SOK. Ten 47-latek powodował publiczny nieporządek swoim hałaśliwym i wulgarnym zachowaniem, co zakłócało spokój innym osobom czekającym na pociąg. Mógł się od niego odczuć intensywny zapach alkoholu.

Mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego był tym awanturnikiem. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna ten został przekazany do Policji z Komisariatu Toruń-Podgórz, a następnie przeniesiony do Izby Wytrzeźwień.