Mężczyzna ujęty przez toruńskie służby policyjne za nielegalny handel narkotykami i lekami

Policja z Torunia w obecności trenera personalnego przeszukała jego wynajmowane mieszkanie na początku tygodnia. Mężczyzna jest teraz podejrzany o bezprawne wprowadzanie do obrotu narkotyków, leków i anabolików, w tym marihuany oraz „kryształu”. Śledztwo dotyczące pojawiania się tych konkretnych substancji na czarnym rynku prowadzili funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Toruniu – podaje asp. Dominika Bocian z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Toruniu:

Niespodziewana „wizyta” policji miała miejsce w mieszkaniu 30-letniego trenera personalnego w ostatni poniedziałek (29.04). Funkcjonariusze, działając zgodnie ze swoimi wcześniejszymi ustaleniami, odnaleźli leki i sterydy pochodzące głównie z rynku indyjskiego. Znaleźli tam także pudełka i blistry używane do pakowania tych substancji, a także zielony susz roślinny i niemal kilogram tzw. kryształu. Pierwsze badania wykazały, że zakazanymi substancjami są marihuana i 4CMC (klefedron).

Dodatkowo, podczas przeszukania mieszkania, śledczy zabezpieczyli precyzyjną wagę oraz prawie 39 tysięcy złotych i niemal 28 tysięcy euro.