Mężczyzna skazany za morderstwo ponownie trafia do więzienia

Niedawno policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odnotowali kolejne zwycięstwo w swoim dorobku. Skutecznie zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który był poszukiwany za przestępstwo zabójstwa. Mieszkańca Torunia, który nie przestrzegał reguł narzuconych przez sąd po warunkowym zwolnieniu, złapano dzięki działaniom tzw. łowców głów. W wyniku tego zatrzymania, mężczyzna powrócił do miejsca, które dobrze znał – do więzienia.

Informację o sukcesie tej operacji w piątek przekazała Kamila Ogonowska, reprezentantka Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jak podkreśliła Ogonowska, sprawa tego konkretnego 41-latka była traktowana jako priorytet. Zatrzymany mężczyzna cieszył się dotychczas wolnością, ale jego sprawa była ciągle monitorowana przez siły policyjne.

Historia zatrzymanego to mroczny rozdział sprzed kilkunastu lat. W lipcu 2006 roku, mając zaledwie 23 lata, zamordował 39-letnią kobietę. Zbrodnia miała miejsce w jednym z mieszkań w Toruniu. Teraz, po latach wolności, przestępca został ponownie pociągnięty do odpowiedzialności.