Mark Brzezinski, Ambasador USA, odwiedza Toruń: "Polska jest krajem bezpiecznym"

Odwiedziny w domu Mikołaja Kopernika oraz nauka tworzenia tradycyjnego toruńskiego piernika – tak wyglądała niedawna wizyta Ambasadora Stanów Zjednoczonych, Marka Brzezinskiego, w mieście Toruń. W czasie swojego spaceru po malowniczych uliczkach starówki toruńskiej, Ambasador skwapliwie dzielił się swoimi refleksjami dotyczącymi polsko-amerykańskich relacji dyplomatycznych.

Podczas swojej wizyty, Brzezinski miał okazję zwiedzić zabytkowe zakamarki Starówki toruńskiej pod opieką prezydenta miasta – Michała Zaleskiego oraz przewodniczącego Rady Miasta – Marcina Czyżniewskiego. Na mapie jego podróży znalazły się takie miejsca jak Muzeum Okręgowe czy Dom Mikołaja Kopernika. Oczywiście, będąc w Toruniu, Ambasador nie mógł przepuścić okazji do nauczenia się, jak przygotować słynny toruński piernik.

„(…) Nasza agenda jest naprawdę pełna – na początek mamy lekcje. Zaczynamy od odwiedzin w Domu Kopernika, żeby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym człowieku. Potem udajemy się tam, gdzie pieczony jest słynny piernik i tam sami będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w jego produkcji. W końcu udajemy się do ośrodka szkoleniowego artylerii, gdzie żołnierze amerykańscy trenują ramię w ramię z polskimi wojskowymi” – opowiadał o swoim planie pobytu w Toruniu Ambasador USA Mark Brzezinski.