pies

Libacja alkoholowa w Ciechocinku. Wyrzucili psa przez okno z najwyższego piętra

Wczoraj w Ciechocinku doszło do bestialskiego zachowania, w wyniku którego z okna na najwyższym piętrze budynku mieszkalnego wyrzucono psa. Niestety zwierzę nie miało najmniejszych szans na przeżycie upadku. W sprawie zatrzymano mężczyznę i kobietę, którzy podczas popełniania tego ohydnego czynu byli pod wpływem upojenia alkoholowego.

Jak relacjonuje asp. Marta Białkowska – Błachowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, dnia 14 lipca w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Stolarskiej w Ciechocinku miała miejsce okropna sytuacja, podczas której przez okno na najwyższym piętrze wyrzucono psa. Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego na miejsce wysłano patrol policyjny.

Przeczytaj też artykuł o tym, jak policjanci uratowali psa.

Byli zbyt pijani, żeby ich przesłuchać

Funkcjonariusze zastali w mieszkaniu dwie osoby – 44-letnią kobietę i 61-letniego mężczyznę, od których można było wyczuć wyraźną woń alkoholu. Jak podejrzewają policjanci, za wyrzucenie psa przez okna odpowiada któraś z tych osób.

Podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Nie można było ich przesłuchać, ponieważ zarówno kobieta, jak i mężczyzna, byli kompletnie pijani. Z tego względu przesłuchanie zaplanowano na 15 lipca.

A tutaj piszemy o groźnym wypadku, podczas którego mały chłopczyk wbiegł pod toruński tramwaj.