Lech Wałęsa uczestniczy w Międzynarodowym Zjeździe Nowej Hanzy w Toruniu

Lech Wałęsa, były prezydent Polski, odwiedził Toruń z okazji Międzynarodowego Zjazdu Nowej Hanzy. W czasie swojego pobytu wziął również udział w mszy w Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II. Dodatkowo, miał okazję spotkać się z marszałkiem Piotrem Całbeckim w trakcie wydarzenia odbywającego się w Dworze Artusa.

Lech Wałęsa uczestniczył 24 czerwca 2023 roku w sobotnim wydarzeniu w Toruniu, które było 44. międzynarodowym zjazdem miast Nowej Hanzy. Przedstawiciele aż 77 miast zgromadzili się na tym ważnym wydarzeniu. W Dworze Artusa odbyło się specjalne spotkanie zatytułowane „Wieczór gdański”, organizowane przez Gdańsk, który będzie gospodarzem kolejnego zjazdu Nowej Hanzy. Przewodniczącą delegacji była prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. W gronie zaproszonych gości znalazł się Lech Wałęsa – ikona polskiej Solidarności oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Podczas swojego pobytu w Toruniu, Lech Wałęsa spotkał się m.in. z marszałkiem Piotrem Całbeckim w Dworze Artusa. Ponadto, skorzystał z okazji, by zwiedzić urokliwą starówkę toruńską. Na swoim profilu na Facebooku opublikował zdjęcia z wizyty, podkreślając, że bez wcześniejszego zaproszenia udał się także na mszę do Kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Na opublikowanych przez niego fotografiach można zobaczyć między innymi jego zdjęcie z pomnikiem Papieża Polaka oraz budynkiem kościoła, a także z wnętrza świątyni oraz ze wspomnianego spotkania w Dworze Artusa.