Kupno używanej myjki wysokociśnieniowej – korzyści dla Ciebie

Używany Karszer wcale nie musi być gorszy od nowego. To błąd, który popełnia spora część zarówno przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Czasem też warto wybrać myjki z komisu – niezależnie jednak od Twojego wyboru, warto wiedzieć, na co uważać na zakupie. Czy w takim wypadku marka ma znaczenie? Jakie ustrzec się od błędów? Dlaczego lepiej unikać sprzedaży od osób prywatnych? Czytaj dalej!

Używana myjka nie jest powodem do wstydu

Myjka wysokociśnieniowa to doskonała trwałość połączona z wydajnością w czyszczeniu. Myjki ciśnieniowe idealnie sprawdzają się przy trudnych zabrudzeniach w wielu gałęziach przemysłu. Mowa tutaj głównie o przemyśle ciężkim, ale i rolnictwie, przemyśle spożywczym i przemyśle transportowym. Dlaczego myjka wysokociśnieniowa to tak częsty wybór? Warto wiedzieć, że produkt ten bezproblemowo może usunąć grube warstwy betonu, graffiti i inne podobne powłoki. Częstym problemem, którym charakteryzują się maszyny wysokociśnieniowe, są wysokie ceny za nowy produkt. Najnowsze i te najbardziej profesjonalne potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, dlatego wielu ludzi decyduje się na używane myjki ciśnieniowe, które potrafią kosztować o wiele mniej.

Utrzymana w dobrej kondycji używana myjka potrafi działać tak samo dobrze, co nowa ze sklepu lub komisu. Oczywiście – nie każdy musi się na nich znać i czasem zdarzają się problemy. Jednak używana myjka to nie jest powód do wstydu. Pod warunkiem, że będziesz wiedział, na co zwracać uwagę podczas zakupu. Bo nawet używany Karcher może zawieść.

Unikaj problemów

Myjki spalinowe z racji na swoje właściwości, są wręcz niezastąpione do pracy w terenie. Oczywiście, w terenie możesz śmiało zastosować myjkę elektryczną zasilaną przez agregat, jednak eksperci twierdzą, że jest to rozwiązanie zupełnie nieekonomiczne, bo sam agregat kosztuje często tyle samo, co… myjki ciśnieniowe. Myjka wysokociśnieniowa z silnikiem spalinowym (najczęściej benzynowym) działa niezależne od sieci elektrycznej. Wiele osób nie chce zatem komplikować sobie życia i tym samym kupować dwa osobne urządzenia, gdy z łatwością można zastosować jedno.

Nie ma znaczenia, czy interesuje Cię używana myjka, czy też zupełnie nowa – przed zakupem zawsze podejmij następujące kroki:

  1. Najpierw przeprowadź kontrolę wizualną i operacyjną urządzenia,
  2. Sprawdź konfigurację dysz i prędkość zamontowanego silnika (czy spełniają Twoje preferencje),
  3. Sprawdź pojemność zbiornika i maksymalny poziom paliwa,
  4. Sprawdź dopływ, czy z zamontowanych dyszy nie wypływa woda,
  5. Sprawdź, czy odpowiednio dobrano ciśnienie dyszy i przepływ wody,
  6. Sprawdź kondycję dyszek i złączek. Nigdy nie mogą być zatkane, bo może to poważnie ograniczać ciśnienie i tym samym wydajność czyszczenia,
  7. Sprawdź, czy myjka wysokociśnieniowa nie ma luźnych połączeń,
  8. Sprawdź zasilanie elektryczne,
  9. Na koniec sprawdź stan o-ringów i węży, czy również tam nie wycieka woda.

Oczywiście ważna jest też sama marka. Bo…

Wszystko zależy od marki

Jednak decydując się na zakup myjki ciśnieniowej, warto zastanowić się na początku, do czego konkretnie potrzebujesz myjki. Możliwych zastosowań jest wiele: myjka ciśnieniowa pozwoli Ci na szybkie umycie auta, mebli ogrodowych, a nawet części elewacji budynku. Musisz rozstrzygnąć, czy potrzebujesz myjki do zaawansowanych czynności (np. sprzątania po remoncie) czy jedynie rozpatrujesz myjki ciśnieniowe w kontekście codziennych porządków dookoła firmy bądź mieszkania. Każde z tych zadań wymaga nieco innych parametrów myjki, a czasem i marki.

Najważniejsze będzie:

  • Moc myjki ciśnieniowej – znawcy twierdzą, że do użytku domowego w zupełności wystarczy ok. 1200-1600 W. Do cięższych zadań zaleca się myjki o mocy nawet dwa razy większej,
  • Ciśnienie myjki – to właśnie od ciśnienia zależy skuteczność w czyszczeniu. Nawet bez użycia detergentów. Trzeba powiedzieć, że w przypadku myjki domowej, to ciśnienie, które Cię interesuje, powinno wynosić od 50 do nawet 200 barów.
  • Waga urządzenia – im lżejszy sprzęt, tym łatwiej jest transportować myjkę zarówno w czasie pracy, jak i podczas prywatnego użytku.

Podsumowując, większe wartości myjki zaleca się tylko i wyłącznie w zadaniach profesjonalnych. Maszyny wysokociśnieniowe o takich parametrach przydadzą się wszędzie tam, gdzie operujesz głównie na dużych powierzchniach. Mowa tutaj o podjazdach z kostek brukowych, chodnikach, czy w warsztatach samochodowych. A co do marki, to najczęstszym wyborem jest myjka ciśnieniowa Karcher, która jest najbardziej uniwersalna. Bezproblemowo usunie rozlany olej, czy ślady po oponach. Innym wyborem są tańsze pozycje marki Bosch, jednak nie są aż tak popularne w profesjonalnych zakładach.

Komis, czy prywatnie?

Z reguły zakup używanych myjek zaleca się tylko i wyłącznie w komisach. Warto dodać, że komis Karcher ma używane urządzenia tej marki. Więc jeśli interesuje Cię tańsza myjka wysokociśnieniowa, to używana myjka Karcher z komisu sprawdzi się idealnie. Tym samym bardzo często myjki sprawdzane są tam w kontekście jakości i stanu wszystkich podzespołów, które w razie potrzeby komis wymieni. Inaczej wygląda używana myjka od osoby prywatnej, bo rzadko ktoś zna się na tyle, aby samodzielnie ją naprawić. Nierzadko generuje to też takie koszty, które są po prostu nieopłacalne dla sprzedającego. W związku z tym lepiej wybierać myjki z komisu.

Sprawdź aktualną ofertę washexpert.com.pl