kompleks-rekreacyjny-torun

Gmina Łysomice: Szykuje się nowoczesny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy

W gminie Łysomice pod Toruniem planowana jest budowa nowoczesnego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, który ma powstać na miejscu dawnego magazynu. Stojący na tym terenie budynek został przebudowany już w zeszłym roku. Obecnie gmina czeka na oferty przetargu związane z dalszym zagospodarowaniem tego terenu, które można składać do 3 marca br.

Gmina Łysomice ogłosiła przetarg na rewitalizację terenu przy ul. Sadowej 2, gdzie kiedyś mieścił się budynek dawnego magazynu. Projekt obejmuje zagospodarowanie całego terenu wokół nowego budynku. Oferty można składać do 3 marca 2022 roku.

Jednak gmina nie może narzekać na brak zainteresowania realizacją projektu, ponieważ już pojawiają się zapytania dotyczące Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

Kompleks ma być nową wizytówką całej okolicy

W zeszłym roku teren przy ulicy Sadowej 2 doświadczył już wielu wyraźnych zmian. Mowa oczywiście o przebudowie starego budynku, który teraz stanowi piękną wizytówkę całej okolicy. Oddano go do użytku publicznego jeszcze w tamtym roku. A to pozwoliło na organizowanie w nim m.in. takich wydarzeń jak promocja kampanii „Gramy Przeciwko Rakowi” i finał tegorocznej WOŚP.

Projekt zagospodarowania terenu po dawnym magazynie obejmuje szeroki zakres prac, który będzie składać się z budowy placu zabaw, altanek, chodników, parkingu, skateparku, siłowni i brodzików z fontanną.

Nowy plac zabaw oferuje również Legnica. O szczegółach możesz się dowiedzieć, klikając infolegnica.pl.