Kryminalne dochodzenie w Toruniu: 35-latek zniszczył mienie na 16 000 złotych

Na ulicach toruńskiego osiedla Rubinkowo, funkcjonariusze miejscowego Komisariatu Policji doprowadzili do zatrzymania 35-letniego mężczyzny. Ten, w noc poprzedzającą wtorek ostatniego tygodnia września, zniszczył szyby siedmiu stojących na parkingu samochodów oraz jednego sklepu osiedlowego. Zdarzenie spowodowało straty materialne, które właściciele poszkodowanego mienia oszacowali na kwotę przekraczającą 16 000 złotych. Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Podejrzany jest recydywistą, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

26 września na toruńskiej Skarpie, pod osłoną nocy, nieznany sprawca dokonał aktu wandalizmu, niszcząc mienie prywatne. Sprawa trafiła na biurko śledczych Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo, którzy natychmiast przystąpili do pracy. Ustalili, że sprawca celowo zniszczył szyby w siedmiu samochodach oraz w jednym sklepie na osiedlu.

Policja przeprowadziła szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych przedmiotów. Przesłuchiwano świadków, analizowano nagrania z monitoringu w celu uchwycenia wizerunku sprawcy. Ich determinacja zaowocowała szybkimi wynikami – już w poniedziałek udało się namierzyć i zatrzymać podejrzanego 35-letniego mieszkańca Torunia.

3 października mężczyzna usłyszał aż osiem zarzutów związanych ze zniszczeniem mienia. Funkcjonariusze ustalili, że całość strat spowodowanych przez sprawcę wynosi ponad szesnaście tysięcy złotych. Prokuratura zgodziła się na wniosek policji i zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze, takie jak policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.