Kryminalne dochodzenie w sprawie śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 80

Policja z Torunia pod przewodnictwem prokuratora jest w trakcie dociekania szczegółów dotyczących tragicznego wypadku drogowego, który miał miejsce dzisiaj. Wypadek ten zdarzył się niewiele przed szóstą rano na drodze nr 80 niedaleko miejscowości Czarnowo. W wyniku zdarzenia 15-letni pieszy stracił życie na miejscu.

Dramat, do którego doszło dzisiaj (9.10.23) nieco wcześniej niż godzina 6:00, miał miejsce na drodze krajowej o numerze 80 w okolicy Czarnowo (powiat toruński, gmina Zławieś Wielka). Pierwsze badania na miejscu zdarzenia przeprowadzone przez policję wskazują, że kierowca volkswagena potrącił pieszego. Niestety, młody chłopiec zginął na miejscu. Policjanci ustalili, że 35-letni kierowca pojazdu był całkowicie trzeźwy podczas zdarzenia. Aktualnie na miejscu wypadku pracuje ekipa policyjna pod kierownictwem prokuratora.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie ma na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Obecnie Droga Krajowa nr 80 w okolicach Czarnowo jest całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazdy dla kierowców jadących od strony Torunia przez Toporzysko, skąd zalecają kierować się do miejscowości Stanisławka. Z kolei kierowcy podróżujący od strony Bydgoszczy są kierowani przez miejscowość Strzyżawa a następnie Ostromecko.