Kolizje w Toruniu: Zderzenie trzech samochodów i potrącenie pieszego

Rankiem, tuż po godzinie 8:00, na Trasie Prezydenta Władysława Raczkiewicza (prowadzącej od ulicy Skłodowskiej-Curie) w Toruniu, doszło do kolizji drogowej. W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody.

Policjanci, którzy stale byli na miejscu zdarzenia, preliminarnie ustalili okoliczności wypadku. Jak się okazało, 23-letnia kobieta prowadząca osobowy samochód marki Renault nie dostosowała swojej prędkości do panujących warunków na drodze. W rezultacie straciła kontrolę nad pojazdem i zderzyła się z dostawczym mercedesem. Po tym zdarzeniu, oba pojazdy uderzyły w osobowego volkswagena.

Konsekwencją tego incydentu było przewiezienie dwóch osób do szpitala – informuje aspirant Dominika Bocian, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Na miejscu wypadku mogą nadal występować utrudnienia w ruchu drogowym.

Jednak to nie był jedyny incydent drogowy, który miał miejsce tego poranka w Toruniu. Przed godziną 7:00 na skrzyżowaniu Szosy Chełmińskiej z Aleją Solidarności doszło do wypadku z udziałem pieszego. Policja po przeprowadzeniu wstępnych ustaleń stwierdziła, że 39-letni mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, co doprowadziło do jego potrącenia. Ofiara tego zdarzenia została natychmiast przewieziona do szpitala, ale na szczęście nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Okazało się, że to właśnie 39-latek był sprawcą tego zdarzenia.