Kolejne opóźnienie w otwarciu parkingu Park and Ride w Toruniu

Wstępny plan zakładał otwarcie parkingów Park and Ride na wiosnę, jednak ten termin przesunął się najpierw na sierpień, a ostatnio mówiło się o wrześniu. Teraz okazuje się, że prace związane z wdrożeniem systemu biletów turystycznych spowodują dalsze opóźnienie.

Warte 32 miliony złotych parkingi przy ulicach Dziewulskiego i Olimpijskiej miały pierwotnie zostać udostępnione dla kierowców 1 września, w piątek. To już kolejna zmiana terminu, gdyż wcześniejsze plany sugerowały otwarcie obiektów jeszcze w sierpniu. Niestety, realizacja systemu biletowego uniemożliwiła uruchomienie parkingów w czasie wakacji. Ten sam problem może pokrzyżować plany dotyczące otwarcia tych miejsc postojowych 1 września.

Ostatnie ustalenia Miejskiego Zarządu Dróg sugerują jednak, że otwarcie parkingów jest coraz bliżej. Jak informuje rzeczniczka prasowa MZD, Agnieszka Kobus-Pęńsko: „Coraz bliżej do otwarcia toruńskich parkingów typu Park&Ride. W obiektach zamontowano już elektroniczny system obsługi płatności. Firma zajmująca się oprogramowaniem prowadzi kolejne prace przybliżające nas do uruchomienia parkingów”.