Kolejna ścieżka rowerowa połączy Toruń z Cierpicami

Miłośnicy jednośladów z pewnością ucieszą się informacją, że przy drodze nr 273 powstanie nowa siedmiokilometrowa ścieżka rowerowa. Inwestycja zapewni komfort i bezpieczeństwo rowerzystom. Trasa umożliwi przejazd z Torunia do Cierpic. Prace budowlane potrwają około roku.

Jednak mieszkańcy mogą liczyć nie tylko na drogi rowerowe, ale cały szlak komunikacyjny, który sprawi, że podróż będzie prawdziwą przyjemnością.

Z Torunia do Cierpic rowerem

Nowa, malownicza ścieżka rowerowa ma przebiegać przez Małą Nieszawkę oraz Wielką Nieszawkę. Łącznie ma mieć siedem kilometrów i umożliwić bezpieczną podróż z Torunia do Cierpic rowerem. Inwestycja jest tak naprawdę kontynuacją projektu z 2015 roku dotyczącego rozbudowy ulicy Nieszawskiej.

Nie tylko droga rowerowa

Poza drogą rowerową powstaną również chodniki, zatoki autobusowe, przepusty, kładka i ciągi pieszo-rowerowe. Planowana jest również budowa miejsc parkingowych dla rowerzystów oraz wygodnych zjazdów do posesji. Budowa ma potrwać około dwunastu miesięcy, natomiast inwestycja ma być objęta siedmioletnią gwarancją.

Wykonawca i koszta

Wykonaniem zajmie się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe z Nakła nad Notecią. Wartość całej inwestycji to 9 milionów złotych, z czego 6,6 milionów złotych przekazała Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko-pomorskiego. 2,6 milionów złotych pochodzi natomiast z budżetów samorządu województwa, gminy Wielka Nieszawka i powiatu toruńskiego.

Ważny projekt dla społeczności

Warto pamiętać, że rower to nie tylko forma spędzania aktywnie czasu, ale również środek transportu, dla wielu osób jedyny. Wygodne i bezpiecznie ścieżki sprawią, że mieszkańcy chętniej będą korzystać z tej ekologicznej i zdrowej formy przemieszczania się. Jest też to okazja do rodzinnych wycieczek i miłego spędzenia czasu. Obecnie priorytetem według marszałka Piotra Całbeckiego jest stworzenie długich traktów łączących kilka gmin i powiatów.