Koalicja Ruchów Miejskich planuje rewitalizację Bydgoskiego Przedmieścia

KWW Koalicja Ruchów Miejskich, komitet ubiegający się o miejsca w Radzie Miasta Torunia, ma ambitne plany związane z podniesieniem atrakcyjności turystycznej Bydgoskiego Przedmieścia. W ramach realizacji tych zamierzeń w minioną niedzielę odbył się spacer społeczny po omawianej dzielnicy. Wydarzenie było prowadzone przez cenioną regionalistkę i autorkę wielu publikacji dotyczących Torunia – Katarzynę Kluczwajd.

Magdalena Noga, reprezentująca Koalicję Ruchów Miejskich jako kandydatka na stanowisko prezydentki Torunia, jest jedyną kobietą aspirującą do tego tytułu spośród ośmiu zgłoszonych kandydatów. W niedziele Noga brała udział w spacerze społecznym, poprzedzonym krótkim spotkaniem z mediami. Podkreślała przy tym, że dla KRM kluczowe jest utrzymywanie bliższego kontaktu z mieszkańcami miasta i słuchanie ich opinii. Zapowiedziała również, że podobne spacery po innych dzielnicach są w planach, a ten po Bydgoskim Przedmieściu był tylko początkiem.

Na niedzielnej imprezie obecny był również Sylwester Jankowski, lider listy Koalicji Ruchów Miejskich w okręgu nr 2 do Rady Miasta. Podkreślał on, że fundamentem idei prowadzenia kampanii przez KRM jest bezpośrednie spotykanie się z mieszkańcami w ich codziennym środowisku.