Karambol na toruńskich drogach: Dwa wypadki w ciągu jednego poranka

Początek dnia w Toruniu został naznaczony przez dwa niepokojące incydenty drogowe. W obu przypadkach nikt nie doznał poważniejszych obrażeń, ale sprawcy zdarzeń zostali ukarani mandatami.

O godzinie 7:30 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Lubickiej w Toruniu. Dwa samochody – ford i skoda – nie zdołały uniknąć zderzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze toruńskiej policji ustalili, że kierujący fordem naruszył przepisy ruchu drogowego, nie ustępując pierwszeństwa skodzie podczas wyjeżdżania z drogi podrzędnej. Jak informuje asp. Dominika Bocian, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, to właśnie ten kierowca odpowiada za spowodowanie kolizji.

W efekcie tego incydentu, choć nikt nie odniósł poważnych obrażeń, sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1020 złotych. Zdarzenie spowodowało również czasowe zablokowanie torowiska, które zostało odblokowane po krótkim czasie, a tramwaje wróciły na swoje zwyczajowe trasy.

Następnie, niecałą pół godziny później o godzinie 8:00 na ulicy Gagarina w Toruniu, doszło do zderzenia samochodu osobowego z cyklistką. Policjanci ustalili, że to rowerzystka spowodowała kolizję, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu toyocie podczas wjeżdżania na przejazd dla rowerów. Pomimo że kobieta została przewieziona do szpitala, żadne z osób uczestniczących w zdarzeniu nie doznało poważniejszych obrażeń. Asp. Bocian informuje, że rowerzystka otrzymała mandat karny w wysokości 550 złotych za spowodowanie tego incydentu.