Kandydaci Konfederacji na toruńską listę wyborczą ujawnieni

Sylwetki toruńskich kandydatów wyborczych, którzy będą walczyć o miejsca w Sejmie, zostały przedstawione przez Sławomira Mentzena – lidera partii Nowa Nadzieja, współtworzącej Konfederację. Wśród tych, którzy mają skupić na sobie głosy wyborców z Torunia i okolic znajdują się Paweł Rudnicki, Dariusz Kubicki i Jakub Dziadosz. Ich liderem będzie niezawodny Przemysław Wipler, który pomimo próby zaskoczenia przez dziennikarzy, umiejętnie uniknął pułapki medialnej.

Informacja o wiodącej roli Przemysława Wiplera na toruńskiej liście wyborczej nie była żadnym zaskoczeniem. Już dzień wcześniej, na Twitterze ukazało się zdjęcie Mentzena i Wiplera delektujących się piwem wspólnie. To spotkanie sugerowało już nadchodzące ogłoszenie pozycji „jedynki” na liście wyborczej.

Zestawienie kandydatów Konfederacji jest przygotowane na nadchodzące jesienne wybory do Sejmu, które odbędą się w okręgu obejmującym Toruń i Włocławek. Kandydaci są gotowi podjąć rywalizację i walczą o sejmowe mandaty dla swojej partii.