Kamil Czeszela z Torunia zwycięzcą na Festiwalu w Opolu

W Opolu powiało toruńskim klimatem. W weekend na początku września odbył się 57. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, na którym o zwycięstwo walczyło wielu utalentowanych wykonawców. W tegorocznych debiutach bezsprzeczne zwycięstwo przypadło torunianinowi, Kamilowi Czeszelowi. Jego wyjątkowe zaśpiewanie utworu „Burze” podbiło serce jury.

Kim jest debiutant?

Kamil Czeszel to 29-latek, który urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym kończyn dolnych. Pomimo tego już od dziecka przejawiał talent muzyczny, a niepełnosprawność nie przeszkodziła mu w szlifowaniu talentu. Muzyczne kształcenie zawdzięcza samodyscyplinie oraz warsztatom wokalnym prowadzonym przez profesjonalnych nauczycieli.  Znany jest również ze swoich występów na deskach toruńskich klubów, na ulicach Torunia, a także różnych imprezach charytatywnych i okolicznościowych. Torunianin szuka każdej możliwej okazji, aby móc szlifować swój talent.

Historia Kamila w Opolu

Kamil Czeszel możliwość wystąpienia na 57. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zawdzięcza swojemu udziałowi w programie „Szansa na sukces”. Z kolei na koncercie w Opolu zaśpiewał utwór „Burze”. Jego wyjątkowe i poruszające wykonanie tego utworu sprawiło, że jury jednogłośnie zdecydowało, że zwycięzcą jest Kamil Czeszel. Decyzję jury ogłosiła Natalia Kukulska. Te niesamowite wyróżnienie tym bardziej poruszyło torunianina, który od zawsze marzył o wystąpieniu w Opolu. W wywiadzie udzielonym tuż po zwycięstwie przyznał, że wyróżnienie jest dla niego tak wyjątkowe, że trudno mu w nie uwierzyć.

Nagrody Kamila

Zwycięstwo na 57. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oznacza dla Kamila zdobycie nagrody im. Anny Jantar oraz nagrody pieniężnej w postaci czeku na 30 tysięcy złotych. Torunianin ma jednak na swoim koncie również inne wyróżnienia, choć to występ w Opolu należy uznać za najbardziej prestiżowe. Wcześniej można było go zobaczyć w programie „Szansa na sukces” w TVP, a także w talent show TVN „Mam talent”, gdzie zajął trzecie miejsce.