Tragedia na obwodnicy Torunia

Utrudnienia na drodze S-10 na zjeździe do Torunia. W dniu 8 września doszło do śmiertelnego wypadku, w którego wyniku droga stała się całkowicie nieprzejezdna. Jest to kolejny wypadek, który mógł mieć przyczynę w nadmiernej prędkości.

Szczegóły wypadku

W wypadku, który miał miejsce 8 września na drodze S-10 koło Torunia, zginęły dwie osoby. Do wypadku doszło ok. godziny 8 rano. Według pierwszych informacji udzielonych przez Państwową Straż Pożarną w Toruniu, w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Dopiero późniejsze doniesienia zaczęły mówić o tym, że jednak to trzy samochody uczestniczyły w tym zdarzeniu.

Wstępne ustalenia służb

Według wstępnych ustaleń policjantów z toruńskiej drogówki doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Z analizy wynika, że wypadek spowodował jadący od strony Bydgoszczy  55-letni mężczyzna kierujący nissanem qashqai. Z nieustalonych przyczyn zjechał on na przeciwny pas, tam zaś zderzył się z dwoma samochodami: toyotą i lexusem. W wyniku zderzenia doszło do śmierci dwóch osób: kierowcy nissana oraz pasażerki tego auta, 80-letniej kobiety.

Prace służb

W związku z tragedią doszło do faktycznego utrudnienia komunikacyjnego na trasie w okolicach węzła Toruń – Południe. Droga w tym miejscu była całkowicie nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe, również strażacy, którzy usuwali skutki zdarzenia, aby przywrócić ruch na drodze. Policja wystosowała apel do kierowców, aby zaprzestali tak szaleńczej, niebezpiecznej jazdy i zadbali o zachowanie dystansu od innych pojazdów.

Poszukiwanie świadków

Do ustalenia szczegółów wypadku lub potwierdzenia dotychczasowych ustaleń przydatne mogą się okazać zeznania świadków. W tym celu konieczne jest, aby wszyscy świadkowie zdarzenia skontaktowali się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Kontakt możliwy jest osobiście przy ul. Grudziądzkiej 17 lub pod numerem tel. 47 754 26 07. Dzwonić można również na numer alarmowy 112.