Jaką chemię kupić do utrzymania czystości w firmie?

Dobór środków czystości jest kluczowym elementem w kwestii utrzymania czystości oraz odpowiedniego poziomu higieny w firmie. Jedynie odpowiednio dobrana chemia jest gwarancją bezpiecznego oraz komfortowego środowiska zarówno dla pracowników jak i dla klientów. W placówkach, takich jak biura, szkoły, galerie handlowe, zakłady fryzjerskie czy restauracje wskazane jest wykorzystanie profesjonalnych środków czystości, które znacznie różnią się od domowej chemii gospodarczej.

Dlaczego w firmie nie należy stosować zwykłej, domowej chemii?

Aspektem, który dla wielu jest jednym z głównych czynników decydujących, jest cena oraz opłacalność produktów do sprzątania. Profesjonalne środki czystości są zdecydowanie droższe, jednak na dłuższą metę bardziej opłacalne. Natomiast cechą chemii gospodarczej, którą stosujemy w domach jest niestety niska wydajność. Oszczędzanie na środkach czystości jest więc nieopłacalne, szczególnie w dużych firmach czy placówkach, gdzie podczas jednego sprzątania wykorzystuje się spore ilości płynów do czyszczenia. Kolejną kwestią jest skład tego typu produktów. Profesjonalne środki czystości dla firm, biur czy większych obiektów (hale, magazyny, galerie handlowe) mają bardziej złożony skład, który dostosowany jest do obowiązujących norm czystościowych ustanowionych np. przez Sanepid. Producenci profesjonalnych linii środków, takich jak np. producent profesjonalnej linii Diversey wykorzystują nowoczesne technologie, co sprawia, że produkty są wysoce skuteczne.

Gdzie najlepiej kupić środki czystości do firmy?

Kupowanie ogólnodostępnej chemii w zwykłych sklepach jest jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem, ale tylko i wyłącznie w celu sprzątania domu czy mieszkania. Jeśli chodzi o utrzymanie czystości w firmie, w hali czy restauracji, należy skorzystać z oferty dystrybutora profesjonalnych środków czystości. Dlaczego? Po pierwsze, w firmie dystrybuującej środki czystości pracują odpowiednio przeszkolone osoby, które są w stanie pomóc w doborze produktu do danej powierzchni. Co więcej, dystrybutor posiada karty charakterystyk płynów, w których zawarte są wszystkie niezbędne informacje na temat zastosowania środka czyszczącego, stężenia, odpowiedniego przygotowania roztworu oraz składu. Jest to o tyle ważne, że decydując się na zastosowanie profesjonalnych, czyli mocniejszych, środków czystości musimy wiedzieć w jaki sposób ich używać, tak aby maksymalnie wykorzystać możliwości czyszczące produktu, a przy tym zapewnić ochronę czyszczonej powierzchni.

Kolejną kwestią jest ilość kupowanych środków. Oczywiste jest, że firma z dużym biurem lub firma sprzątająca potrzebują większych ilości środków niż osoba, która planuje sprzątanie w mieszkaniu. Z tego względu, zakup produktów do sprzątania u dystrybutora wydaje się być najrozsądniejszą opcją. Podczas dokonywania większego zakupu najczęściej dostajemy rabat, na którym dodatkowo oszczędzamy, mamy zapewnioną dostawę, a zamówienia składamy rzadziej, nie martwiąc się o to, że szybko skończą nam się zapasy.

Profesjonalną chemię możemy zamawiać bezpośrednio w siedzibie dystrybutora, gdzie mamy skorzystania z pomocy konsultantów, telefonicznie i mailowo lub poprzez sklep internetowy. Sklep internetowy z profesjonalną chemią jest jednym z wygodniejszych rozwiązań, które pozwala na komfortowe zapoznanie się z ofertą oraz z poszczególnymi produktami (ich opisem, charakterystyką oraz zastosowaniem) oraz złożeniem zamówienia w dowolnym czasie i miejscu.

Jaki środek czystości wybrać?

Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o sprzątanie w firmie, jest zdecydowanie się na jedną linię środków czystości, jak np. linia marki Diversey, która w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do wszystkich rodzajów powierzchni. Zdecydowanie się na jedną profesjonalną linię środków czystości. Preparaty chemii profesjonalnej nie tylko myją, ale dezynfekują, chronią, a nawet konserwują powierzchnie. Dzieje się tak dzięki dodatkowym substancjom, które zawierają się w składzie produktów. Jedną z nich są polimery, które skutecznie wypełniają powstałe wcześniej na powierzchni rysy, zabezpieczając je przed zbieraniem się w nich brudu.

  • Czyszczenie podłóg

Profesjonalna linia Diversey ma w swojej ofercie środki do wszystkich rodzajów posadzek, jak np. środki do czyszczenia podłóg drewnianych, olejowanych, twardych, wodoodpornych oraz miękkich (dywany, wykładziny), zarówno do wykorzystania podczas mycia ręcznego, jak i maszynowego. Tego typu płyny do czyszczenia podłóg są najczęściej sprzedawane, w większych 5-litrowych opakowaniach, co w kwestii sprzątania firmy jest bardziej opłacalne i wydajne niż zakup zwykłego środka chemii gospodarczej w butelce o pojemności 1L.

  • Czyszczenie szyb i luster

Linia Diversey ma w swojej ofercie wysokiej jakości płyny do mycia szyb, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozostawiają powierzchnie szklane bez smug, a do tego zabezpieczają przed powstawaniem śladów palców. Przykładem jest specjalistyczny środek Taski Sprint Glass J- Flex ze zintegrowanym systemem dozowania z wysoce efektywną formułą o neutralnym pH, co w przypadku powierzchni szklanych jest bardzo ważne.

  • Czyszczenie i konserwacja mebli

Profesjonalne środki czyszczące do mebli powinny być w stanie nie tylko dokładnie zebrać kurz, ale także doczyścić problematyczne zabrudzenia np. te zaschnięte lub tłuste. Profesjonalne produkty do czyszczenia mebli są oparte na technologii O.N.T., które efektywnie neutralizują nieprzyjemne zapachy. Jednym z tego typu produktów w linii Diversey jest Room Care R4, który czyści, poleruje i pielęgnuje jednocześnie, co jest rzadkością w przypadku zwykłych preparatów do mebli i powierzchni drewnianych.

Podsumowując, profesjonalne czyszczenie przeprowadzane przez firmy sprzątające lub przez personel sprzątający w danej placówce wymaga użycia specjalistycznej chemii czyszczącej, ze względu na wymagany poziom higieny, dużą ilość zanieczyszczeń i bakterii, częstotliwość sprzątania oraz właściwości dezynfekujące i ochronne. Korzystanie z profesjonalnych środków czystości dla firm przekłada się na płynność oraz skuteczność pracy. Zapraszamy do odwiedzenia strony sklep.cleanway.pl