Interwencja służb porządkowych po kolizji drogowej na DW 553 w Różankowie

Wtorkowe poranne zdarzenie drogowe w miejscowości Różankowo (gmina Łysomice) wymagało wspólnej interwencji strażaków oraz funkcjonariuszy policji. Do kolizji, do której doszło na drodze wojewódzkiej numer 553, doprowadziła kobieta kierująca osobowym volkswagenem, która zderzyła się z innym pojazdem.

Z okoliczności tego niebezpiecznego wypadku, które miały miejsce 24 czerwca (wtorek), około godziny dziesiątej, wyłania się obraz nieprawidłowego wyprzedzania przez kierującą volkswagenem, co doprowadziło do zderzenia z oplem. Zdarzenie miało na tyle poważne konsekwencje, że jeden z samochodów uległ dachowaniu.

Aspirant Dominika Bocian, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, poinformowała o nałożeniu na sprawczynię mandatu karnego. Kobieta, będąca winna kolizji, została ukarana grzywną w wysokości 1200 złotych.

Poza funkcjonariuszami policji na miejscu wypadku działali również strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Papowa Toruńskiego i Lulkowa, zastęp Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz ekipa Zespołu Ratownictwa Medycznego.