</h1>Zmiany w rozkładzie MZK w Toruniu – zakłócenia związane z zawodami na Motoarenie i świętem Wojska Polskiego

W najbliższym czasie mieszkańcy Torunia muszą liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Powodem są nie tylko planowane zawody żużlowe na Motoarenie, ale także obchody święta Wojska Polskiego. Jeśli korzystasz regularnie z usług Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, sprawdź, jakie modyfikacje czekają Cię w najbliższych dniach.

Tegoroczne zawody żużlowe na Motoarenie odbędą się w niedzielę 13 sierpnia. W związku z tym wydarzeniem, o godzinie 13:10 zostaną wprowadzone dodatkowe kursy tramwaju linii nr 2 z pętli Elana. Nieco później, bo o 12:51 i 13:07, ruszą dodatkowe kursy tramwaju linii nr 5 z pętli Olimpijska. Po zakończeniu zawodów, przewidziane jest uruchomienie dodatkowych kursów dla linii nr 2 i 5 około godziny 16:00.

Choć dzień zawodów przyniesie pewne zmiany, reszta weekendowego rozkładu jazdy pozostanie bez zmian. Niemniej jednak, mieszkańcy Torunia muszą się przygotować na modyfikacje rozkładu już od poniedziałku.

W dniu następującym po zawodach, czyli w poniedziałek 14 sierpnia, ruch tramwajowy i autobusowy będzie realizowany według sobotnich rozkładów jazdy. Na trasach pojawią się dodatkowo autobusy linii nr 16, 17 i 24.

15 sierpnia, w święto Wojska Polskiego, mieszkańcy mogą spodziewać się ograniczeń w ruchu autobusowym i tramwajowym.