Gdzie w Toruniu kupić lub oddać nowe i używane rzeczy?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na rzeczy z drugiej ręki. Wszystko w trosce o środowisko i ekologię. Właśnie dlatego powstały w Toruniu specjalne miejsca, gdzie można oddać przedmioty lub je kupić. Odzyskownia w Toruniu to punkt, w którym można oddawać przedmioty, których już nie potrzebujemy, ale które nadal spełniają swoją funkcję.

W trosce o ekologię

Służy to temu, żeby te przedmioty nie trafiły na śmietnik, tylko dostały drugie życie. W Odzyskowni przedmioty są wyceniane przez obsługę w formie punktów. Nabywając przedmiot, nie tylko dajemy mu drugie życie, ale też możemy wesprzeć organizację charytatywną. Pieniądze za przedmioty oddawane są na rzecz jednej z toruńskich organizacji dobroczynnych, w szczególności działających w dziedzinie ochrony środowiska.

W jakich godzinach otwarte są odzyskownie?

Odzyskownia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-14:00. Przedmioty można oddawać każdego dnia, a kupować tylko w soboty. Miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy zachęcają do odwiedzin takich miejsc. Zawsze jest okazać, że jakiś przedmiot dostanie drugie życie.