Drugi etap rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu: lepsze warunki dla pacjentów i nowe możliwości

Na terenie Bielan, dzielnicy Torunia, intensywnie trwają prace budowlane związane z drugim etapem rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Stary, główny obiekt szpitala nie jest jeszcze gotowy do wyburzenia, gdyż trwają w nim jeszcze remonty, które mają na celu zwiększenie komfortu korzystania z usług medycznych przez pacjentów. Między innymi, prace remontowe objęły Klinikę Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. To właśnie tam, w dawnym budynku, mieści się położnictwo i patologia ciąży, podczas gdy ginekologia przeniesiona została do nowego obiektu. Podczas trwającego remontu powstają rodzinne pokoje dla pacjentek, a także specjalne pomieszczenia przeznaczone na odwiedziny.

Sylwia Sobczak, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, informuje również o prowadzonych etapami remontach na innych oddziałach szpitala. Wśród nich warto wymienić Oddział Neurologiczny, który zyskał dodatkową powierzchnię, rozszerzając swoją działalność na całe piętro. Taki krok stał się możliwy dzięki przeniesieniu Oddziału Ortopedii do nowego budynku. Co więcej, w trakcie prac budowlanych na Bielanach powstaje też Oddział Rehabilitacji.

W ramach rozbudowy szpitala, specjalne miejsce zajmuje hematologia – jeden z najnowszych oddziałów lecznicy, uruchomiony latem 2022 roku. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania Poradnia Hematologiczna przyjęła 9475 pacjentów, natomiast na oddziale hospitalizowano 1650 osób. Plany rozwoju hematologii obejmują przeszczepy szpiku, które obecnie nie są możliwe do przeprowadzenia na Bielanach. Jak zapewnia dyrekcja szpitala, trwają już jednak przetargi dotyczące stworzenia dodatkowych wysokospecjalistycznych izolatek, których wymaga proces transplantacyjny.