Doświadczasz przemocy? Zadzwoń na Niebieską Linię w Toruniu

Niebieska Linia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw mających na celu pomoc ludziom doświadczającym przemocy ze strony najbliższych. Bezpłatna infolinia jest czynna przez wszystkie dni w tygodniu w wybranych godzinach.

Niebieska Linia — oddział w województwie kujawsko-pomorskim

Niebieska Linia jest inicjatywą ogólnopolską. Z darmowego telefonu zaufania mogą skorzystać również osoby z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym Torunia. Linia wsparcia obsługiwana jest przez prawników i psychologów, którzy służą fachową pomocą. Pod numer telefonu: 800 154 030 może zadzwonić każdy, codziennie w godzinach 17-21.

Niebieska Linia jest jedną z wielu form pomocy rodzinom, za których organizację odpowiada Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy. Warto wspomnieć, że prawnicy udzielają nie tylko konsultacji telefonicznych, ale również pełnią dyżury przy ul. przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu. W wybranych terminach pomoc dostępna jest również w innych miastach kujawsko-pomorskiego.

Do obowiązków Biura należy również prowadzenie szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, które przeznaczone są m.in. dla pracowników służb mundurowych oraz przedstawicieli oświaty.

Kto może skorzystać z pomocy Niebieskiej Linii?

Wsparcie dostępne za pośrednictwem Niebieskiej Linii dedykowane jest osobom doświadczającym przemocy. W związku z tym ze specjalistą Niebieskiej Linii mogą skonsultować się zarówno osoby doświadczające przemocy w związku, jak i dzieci doświadczające przemocy w rodzinie. Krótko mówiąc, jest to pomoc skierowana do rodzin. Konsultacja z psychologiem lub prawnikiem może wiele zmienić w pozornie beznadziejnej sytuacji osoby, wobec której stosowana jest przemoc.

Specjaliści pomagają między innymi w następujących sytuacjach:

  • przemoc domowa,
  • problemy rodzinne,
  • rozwód, separacja,
  • kontakty z dziećmi,
  • alimenty,
  • uzależnienia w rodzinie.

Specjaliści podchodzą indywidualnie do każdej dzwoniącej osoby. Pomoc jest dostosowywana do sytuacji dzwoniącego. Potrzebujący mogą liczyć na dyskrecję i pełne wsparcie. Istotny jest także fakt, że połączenie z infolinią jest darmowe. Dzięki temu łatwiejszy dostęp do pomocy mają także dzieci, które są w przypadku problemów rodzinnych najbardziej bezbronne.