Do Toruńskiego Centrum Caritas trafiło porzucone niemowlę

W wieczór dnia 24 marca, dokładnie o godzinie 18, siostry zakonne z Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, które pełnią swoje posługi w Toruńskim Centrum Caritas, natrafiły na niespodziankę. W „Oknie życia” zlokalizowanym przy ulicy Szosa Bydgoska 1 odkryły dziesięciodniowego niemowlaka płci żeńskiej.

Siostra Renata Hanyżewska zapewniła nas, że to prawda, iż dziewczynka została odnaleziona tuż po godzinie 18. Zaznaczyła także, że mimo że stan maluch był dobry, zadecydowano o przewiezieniu jej do szpitala w celach profilaktycznych. Tam lekarze potwierdzili, że ze zdrowiem dziewczynki wszystko jest w porządku.

Zgromadzenie zakonne oraz pracownicy szpitala wspólnie nazwali dziewczynkę imieniem Marysia. Informacje o tym, że maluch przyszedł na świat 14 marca bieżącego roku, pozyskali z kartki, którą ktoś zostawił razem z nią. Jednakże na notatce nie było podane żadne imię.

Informacja o odnalezieniu dziecka ukazała się na stronie Toruńskiego Centrum Caritas na Facebooku. Zostało tam podkreślone, że pomimo swojego młodego wieku, dziewczynka jest nie tylko zdrowa, ale również szczęśliwa.