Dewastacja mostu Piastowskiego

Za niecały miesiąc minie rok od zakończenia rozbudowy mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Okazało się, że niektórzy za nic mają wyremontowany most. Kilka dni temu na moście zaczęły się pojawiać akty wandalizmu.

Uszkodzona elastyczna cześć odwodnienia drogi rowerowej

Nieznani sprawcy uszkodzili elastyczne elementy odwodnienia ciągu pieszo-rowerowego, niszcząc ich dziewięć. Ponadto windom również nie udało się uniknąć zniszczeń. Po ostatnim weekendzie w ich wnętrzu pojawiło się graffiti i potłuczone szkło. Pomimo regularnego sprzątania, wewnątrz wind można odnotować nieprzyjemny zapach ludzkich odchodów. Takie zachowanie nie może zostać zaakceptowane. W związku z czym postanowiono podjąć walkę z umyślnym niszczeniem mienia. Straż Miejska zaostrzyła kontrole na moście. Planowane są prace projektowe związane z zainstalowaniem monitoringu. Zachęca się również mieszkańców do zgłaszania przypadków dewastacji Policji lub Straży Miejskiej.

Będzie monitoring

Warto nadmienić, że do końca maja br. zamontowany zostanie monitoring wizyjny na moście drogowym gen. Elżbiety Zawackiej, który obejmie cały odcinek Trasy Wschodniej – od placu Daszyńskiego do ul. Łódzkiej. W sumie zamontowanych zostanie 16 kamer. Prace naprawcze na moście będą przeprowadzane w tym tygodniu, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne.