Demaskacja zorganizowanej grupy handlarzy narkotyków w Toruniu

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Toruniu oraz Wojewódzkiej Komendy w Bydgoszczy, w kooperacji z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej, przy wsparciu sił kontrterrorystycznych, doprowadzili do rozbicia struktury grupy przestępczej specjalizującej się w handlu narkotykami. Efektem tych działań było zatrzymanie 26 osób. Większość z nich już usłyszała zarzuty, a areszt tymczasowy spotkał 12 osób. Zatrzymani to między innymi pseudokibice miejscowego klubu piłkarskiego.

Pracujący nad sprawą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, od pewnego czasu ścigali tę zorganizowaną grupę przestępczą. W trakcie prowadzenia działań, policjanci połączyli swoje siły z funkcjonariuszami Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, aby wspólnie rozbić sieć dilerów narkotyków. Mundurowi zaplanowali i przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.

Do działań zostały również włączone siły specjalne takie jak policjanci Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” z Warszawy oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Bydgoszczy i Gdańska. Również funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w tych działaniach. Udział w akcji brali także funkcjonariusze wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.