Debata na temat handlowych niedziel powraca: Co na ten temat sądzą mieszkańcy Torunia?

Za sprawą niedawnej kampanii wyborczej, kontrowersyjna kwestia handlowych niedziel ponownie znalazła się w centrum uwagi społeczeństwa. W związku z tym podjęliśmy inicjatywę i postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie jest stanowisko mieszkańców Torunia w tej sprawie. Czy opowiadają się za ponownym wprowadzeniem niedzielnych sesji handlowych?

Po zakończonych wyborach, wszystko wskazuje na to, że stery rządzenia przejmie dotychczasowa opozycja. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej jasno określili swój postulat w tej kwestii, który zawarli w „100 konkretnych punktów na pierwsze 100 dni rządów”. Wśród tych punktów znalazła się propozycja przywrócenia handlowych niedziel, ale z jednym założeniem – dwa weekendy w miesiącu muszą być wolne dla pracowników. Z drugiej strony, Trzecia Droga domaga się wprowadzenia dwóch niedziel handlowych w każdym miesiącu.

Podjęliśmy próbę poznania opinii torunian na ten temat: czy są za przywróceniem handlu w niedzielę? Jedna z odzewów brzmiała następująco: „Jak najbardziej popieram. To znacząco podnosi komfort robienia zakupów. Daje możliwość załatwienia pewnych spraw nieplanowanych czy niespodziewanych. Ludzie dużo pracują i nie zawsze mają czas na załatwienie wszystkich swoich obowiązków”.