Czterech młodocianych recydywistów skazanych za brutalny napad na mężczyznę w Toruniu

Na ulicy Krasińskiego w Toruniu doszło do agresywnego ataku na jednego człowieka, przeprowadzonego przez czwórkę młodych recydywistów, uzbrojonych w kij bejsbolowy. Ofiara napadu została zraniona w wyniku uderzeń w głowę i okradziona. Wyrok w tej sprawie zapadł 9 listopada – każdy z napastników usłyszał wyrok od 4 do 7 lat bezwzględnej odsiadki.

Sąd Okręgowy w Toruniu, podczas rozpatrywania sprawy, wziął pod uwagę fakt, że napastnicy byli surowi, brutalni, posiadali niebezpieczne narzędzie – kij bejsbolowy – a co więcej, większość z nich była już wcześniej karana za podobne przestępstwa.

9 listopada sędzia Wojciech Pruss wydał wyrok w tej bulwersującej sprawie. Wszyscy czterej oskarżeni zostali uznani za winnych brutalnego napadu, który miał miejsce 15 lutego 2023 roku przy ul. Krasińskiego w Toruniu. Wszyscy zostali skazani na kary bezwarunkowego pozbawienia wolności, a od momentu ataku przebywają w areszcie.

Jednak co dokładnie wydarzyło się w dzielnicy Bydgoskie Przedmieście? Kto stoi za tym brutalnym napadem? Napad na ulicy Krasińskiego miał miejsce 15 lutego. Najmłodszym z członków tej grupy jest 22-letni Nataniel K., który nie był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Pozostałe trzy osoby to recydywiści – 34-letni Piotr D., 23-letni Cezary O. i 26-letni Ireneusz L.