Będzie wieżowiec na Winnicy?

Wniosek o pozwolenie na budowę wieżowca na Winnicy został złożony w Wydziale Architektury i Budownictwa w Toruniu. Urzędnicy miasta obecnie przeglądają dokumenty. Decyzja powinna zapaść na początku lutego 2023 roku.

Plany na budowę wieżowca

Pomysł budowy wieżowców w Toruniu sięga lat 60-tych, kiedy takie budynki uważano za symbole prestiżu i nowoczesności. Chociaż poprzednich planów budowy wieżowców w różnych miejscach miasta nie zrealizowano, obecna propozycja budowy 78-metrowego, 25-piętrowego budynku oraz dwóch 17-metrowych, 6-piętrowych budynków na Winnicy może zostać zatwierdzona.

Kontrowersyjny temat?

Plany zagospodarowania Winnicy od początku budzą ogromne kontrowersje. Warto dodać, że od samego początku mieszkańcy Winnicy protestowali. Samej koncepcji zarzucano natomiast, że jest nierealna, bo ambitnych planów dotyczących części rekreacyjnej i usługowej nikt nie zrealizuje. Dodatkowoa wizja nowego centrum Torunia, jak nazywane było nowe osiedle, służyła tylko temu, aby sprzedać grunty deweloperom. Poza tym pojawiły się również pytania, kto miałby na tym osiedlu mieszkać. I co najważniejsze,  jak jego budowa wpłynęłaby na starówkę czy Bydgoskie Przedmieście.