Bartosz Szymanski, radny klubu Aktywni dla Torunia, zapowiada swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach samorządowych

Przedstawiciel Aktywnych dla Torunia, Bartosz Szymanski, podczas piątkowej konferencji prasowej, ogłosił swój zamiar startu w wyborach na prezydenta miasta Toruń. Podkreślił, że jego grupa posiada świeże spojrzenie na przyszłość miasta i zamierza zmniejszyć wpływ betonu zarówno w strukturze miejskiej, jak i władzy.

„Jesteśmy jednością. Jesteśmy niezłomnym fundamentem, który wspólnie będzie starał się odzyskać Toruń.” – oznajmił Szymanski na spotkaniu z mediami.

Szymanski jest drugim oficjalnym kandydatem, który zgłosił się do rywalizacji o stanowisko prezydenta miasta w wyborach planowanych na kwiecień. Dzień wcześniej swoją kandydaturę ogłosił Paweł Gulewski z Koalicji Obywatelskiej – były wiceprezydent miasta w latach 2020-2024, który zrezygnował ze stanowiska w styczniu bieżącego roku. Miastem zarządza od 2002 roku Michał Zaleski, startujący z własnego komitetu wyborczego. Chociaż Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego jest już zarejestrowany, Zaleski nie potwierdził jeszcze oficjalnie swojego startu w wyborach na stanowisko prezydenta miasta. Jeśli jednak zdecyduje się na start, będzie to jego szósta kadencja na tym stanowisku.

Szymanski podczas piątkowej konferencji podkreślił, że Aktywni dla Torunia przynoszą do polityki miejskiej nową wizję i zgłaszają potrzebę wprowadzenia świeżej energii do miasta.