Angelika K. oskarżona o próbę zabójstwa swojego narzeczonego w Osieku nad Wisłą

Niebezpieczeństwo wieloletniego pobytu za kratami ciąży na Angelice K., 28-latce z Osieka nad Wisłą, niedaleko Torunia. Jest oskarżona o brutalny atak nożem na swojego partnera, który ledwo uszedł z życiem – to teza, którą prokuratorzy zamierzają udowodnić w sądzie. Rozprawa sądowa w tej sprawie ma zostać rozpoczęta w maju, a dokładniej w poniedziałek 20.05.

Oskarżonej grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności za atak nożem na swojego partnera, Jarosława Ś., mieszkańca Osieka nad Wisłą, części gminy Obrowo. Według informacji przekazanych przez prokuraturę, mężczyzna odniósł poważne obrażenia, które stanowiły realne zagrożenie dla jego życia.

Osiek nad Wisłą jest sielankowo położonym miasteczkiem nad jeziorem, leżącym w gminie Obrowo w powiecie toruńskim. To tu, w jednym z domów, doszło do dramatycznego incydentu w piątek 16 czerwca 2023 roku. W tym czasie wspólnie zamieszkiwali tam 28-letnia Angelika K. i jej partner Jarosław Ś.

Prokuratura ustaliła, że tego dnia doszło do gorącej kłótni między parą narzeczonych. Skala emocji narastała do tego stopnia, że w jednym momencie, młoda kobieta sięgnęła po kuchenny nóż.