Aktualna rada miasta Toruń otrzymuje zaświadczenia potwierdzające ich pozycję w Ratuszu Staromiejskim

Podczas uroczystości przeprowadzonej w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, radni miejscy z IX Kadencji otrzymali zaświadczenia potwierdzające ich wybór do Rady Miasta. Osoba, która również została uhonorowana w ten sposób, to prezydent elekt Paweł Gulewski.

Wybrani przedstawiciele społeczności toruńskiej mają na swoim koncie wiele obowiązków. Jako członkowie Rady Miasta, są odpowiedzialni za podejmowanie decyzji i tworzenie przepisów dotyczących spraw miejskich. Każdy z nich ma prawo zgłaszać własne pomysły i poruszać kwestie istotne dla mieszkańców miasta. Decyzje radnych wpływają na różne aspekty życia miasta – od utrzymania szkół, przedszkoli i ośrodków zdrowia, po nowe inwestycje, budżet i sprawy związane z ochroną środowiska.

Jeden z certyfikatów potwierdzających wybór trafił także w ręce obecnego prezydenta miasta, Michała Zaleskiego, który teraz będzie pełnił rolę radnego. W czerwcu bieżącego roku Zaleski będzie miał powód do podwójnej radości, obchodząc swoje 30-lecie pracy na rzecz samorządu miejskiego. Wraca tym samym do swojej dawnej roli radnego, którą pełnił w latach od 1994 do 2002. Jak sam podkreśla, praca radnego to fascynujące zajęcie dające możliwość decydowania o przyszłości miasta. Podkreśla również, że czteroosobowy zespół z Komitetu Wyborczego Michała Zaleskiego, który posiada bogate doświadczenie jako radni, czy prezydenci, będzie aktywnie uczestniczyć w pracach Rady.