Adrian Mól, aktualny wiceprezydent Torunia, został oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta tego miasta

35-letni Adrian Mól, aktualnie piastujący stanowisko wiceprezydenta Torunia, otrzymał nominację partii Prawo i Sprawiedliwość do startu w wyborach na prezydenta tego miasta. Podczas ceremonii, w której ogłoszono jego kandydaturę, przedstawił „piątkę dla Torunia”, pakiet propozycji składający się z: zwiększenia kwoty bonu żłobkowego, wprowadzenia bonu dla osób starszych, postawienia nowego mostu w zachodniej części miasta, uruchomienia programu „Poznaj region” oraz założenia Muzeum Narodowego na terenie Torunia.

Mól swoją karierę zawodową rozpoczął od pełnienia funkcji rzecznika prasowego u Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, stanowisko to piastował w latach 2016-2022. W 2018 roku wyborcy zaufali mu powierzając mu mandat radnego miejskiego w Toruniu. Mimo że pochodzi z Limanowej, to z Toruniem związał się już na studiach. Studiował dziennikarstwo i politologię w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej od 2007 roku. Został wiceprezydentem Torunia dwa lata temu.

Podczas ceremonii nominacji, Mól wygłosił przemówienie, w którym podkreślił swoje zaangażowanie: „Zobowiązuję się do pracy na rzecz wszystkich mieszkańców – nie zawiodę was. Jestem gotów pracować ciężko dla naszego miasta. Wszystkim kandydatom do rady miasta zapewniam o moim wsparciu. Stworzyliśmy ambitny plan dla Torunia. Chciałbym być kandydatem nie tylko z ramienia PiS, ale reprezentować szerokie środowiska konserwatywne”.

Podczas prezentowania swojej listy wyborczej, Adrian Mól przedstawił swoją „piątkę dla Torunia”. Propozycje obejmują podniesienie bonu żłobkowego, wprowadzenie bonu dla seniora (jednorazowe świadczenie o wartości 300 zł), program „Poznaj region” (organizacja wycieczek dla szkół i klubów seniora), budowę nowego mostu na zachodzie miasta oraz stworzenie Muzeum Narodowego w oparciu o struktury Muzeum Okręgowego.