44-letni mieszkaniec Torunia przechowywał narkotyki w leśnej kryjówce, został zatrzymany przez policję

Do nietypowej interwencji doszło w Toruniu, kiedy 44-letni mieszkaniec tego miasta został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji podczas dziwnego wyjścia do lasu. Mężczyzna, wyposażony w dużą torbę, był podejrzany o kopanie w ziemi. Po interwencji okazało się, że jego celem było przechowywanie tam narkotyków.

W piątkowe popołudnie 23 lutego, patrole z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zaobserwowały podejrzane zachowanie 44-latka. Wyruszył on ze sporym bagażem do obszaru leśnego położonego nieopodal miejscowości Górska (gm. Zławieś Wlk.), gdzie zaczął nieoczekiwanie przekopywać grunt.

Natychmiastowa interwencja policji pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny i dokonanie przeszukania miejsca jego działalności. Odkryto tam znaczne ilości substancji odurzających – płynne MDMA, tabletki tego samego narkotyku, a także marihuanę i amfetaminę.

Decyzją sądu z niedzieli 25 lutego, 44-latek usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. W związku z powagą przestępstwa podejrzanemu nałożono tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.