31. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE

W Toruniu rusza 11 listopada wyjątkowe wydarzenie, którego współorganizatorem jest Energa, a które przyciąga kinomanów z całego świata – 31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE. Jest to prestiżowe spotkanie wielbicieli sztuki filmowej, które cieszy się ogromnym uznaniem na arenie międzynarodowej. W tym roku festiwal przyciągnie takie gwiazdy jak Adam Driver i Sean Penn.

Energa, będąca częścią Grupy ORLEN, współpracuje z Fundacją Tumult, organizatorem festiwalu, od 2017 roku. Ta współpraca zaowocowała stworzeniem wydarzenia filmowego, które co roku gromadzi w Toruniu rzesze miłośników filmów z różnych zakątków globu. Podczas ostatniej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE goście przybyli z aż 78 różnych krajów.

Do Torunia na poprzednią edycję festiwalu przyjechali m.in. 800 twórców filmowych specjalizujących się w zdjęciach, 650 studentów uczelni filmowych, 130 dziennikarzy i 1200 przedstawicieli branży filmowej. Jest to prawdziwe święto kina, podczas którego w ciągu jednego tygodnia widzowie mają okazję obejrzeć ponad 200 filmów. Ciekawe, co czeka na kinomanów z Torunia w tym roku?