19-latek zatrzymany za oszustwa na policjanta

Bydgoscy funkcjonariusze wyśledzili 19-letniego mężczyznę, którego podejrzewają o dokonanie oszustw metodą „na policjanta”. W jego aresztowaniu udział wzięli również policjanci z Wałbrzycha. Młody mężczyzna spełniał rolę tak zwanego „odbieraka”, który przyjmował gotówkę od oszukanych starszych osób. Z powodu jego przestępczej działalności mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia ponieśli straty w wysokości prawie 400 tysięcy złotych. Podejrzany 19-latek z Wrocławia trafił do aresztu.

Historia tego przestępstwa zaczęła się od incydentów, które miały miejsce na terenie Bydgoszczy i Torunia. Oszuści stosując tę metodę, wprowadzali w błąd starsze osoby, nakłaniając je do przekazania swoich pieniędzy. Ofiary uwierzyły swoim rozmówcom na tyle, że wierząc w prowadzoną akcję policyjną przeciwko grupie złodziei, w jednym przypadku nawet postanowiły wyrzucić gotówkę przez okno.

W wyniku tych oszukańczych działań straty ofiar szacowane są na blisko 400 tysięcy złotych. Można by stwierdzić, że to zgromadzone przez całe życie oszczędności pokrzywdzonych osób. Jak podkreśla nadkomisarz Przemysław Słomski z policji w Bydgoszczy, niestety sprawcy tego rodzaju przestępstw działają bez żadnych skrupułów i z ogromną bezwzględnością.