17 toruńskich klubów sportowych otrzyma dofinansowanie na organizację wydarzeń sportowych

Zdobyło się ponad 2 miliony złotych wsparcia, które zostanie przyznane 17 toruńskim organizacjom sportowym. Fundusze te mają na celu wspomóc organizację imprez sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym w Toruniu. Przewiduje się, że te wydarzenia odbędą się w drugiej połowie 2024 roku.

Konkurs, który został zapowiedziany przez prezydenta Torunia 29 lutego 2024 r., przyciągnął 17 ofert. Wszystkie z nich zostały pozytywnie ocenione. Wybrane wydarzenia to:

Maraton Wioślarski „Run&Row”, prowadzony przez Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dostał dotację w wysokości 55 tysięcy złotych. VIII Ogólnopolski Turniej Szermierczy dla Dzieci z okazji Święta Niepodległości, prowadzony przez Uczniowski Klub Sportowy „35 Bielawy”, otrzymał dotację w wysokości 8 tysięcy złotych.

Inne wybrane projekty to Most między Wschodem a Zachodem – Światowe Dni Karate: „100 Kata Challenge” oraz warsztaty japońskich sztuk walki, prowadzone przez Klub Karate Tradycyjnego „Kumade”, które otrzymały dotację w wysokości 5 tysięcy złotych. Ponadto, XXII Memoriał im. Wojtka Michniewicza, organizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Zryw” w Toruniu, został uhonorowany dotacją w wysokości 55 tysięcy złotych.

Parę innych projekty to międzynarodowy turniej hokeja na lodzie „Christmas Cup 2024”, prowadzony przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Sokoły” Toruń, który otrzymał dotację w wysokości 10 tysięcy złotych oraz cykliczne zawody pływackie „Z Delfinem do Los Angeles 2024”, upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę, prowadzone przez Międzyszkolny Toruński Klub Pływacki „Delfin”, które otrzymały dotację w wysokości 6 tysięcy złotych.

Ogólnopolskie zawody pływackie „Pływam Na Medal” prowadzone przez Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” przy Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu, otrzymały dotację w wysokości 7 tysięcy złotych. Mistrzostwa Polski Old Boys Toruń 2024, prowadzone przez SHK Pomorzanin Toruń, otrzymały dotację w wysokości 20 tysięcy złotych. III Otwarty Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim Toruń 2024, prowadzone przez Klub Sportowy Centuria Toruń, otrzymały dotację w wysokości 20 tysięcy złotych.

Speedway Grand Prix of Poland i Speedway Grand Prix 2, prowadzone przez Klub Sportowy Toruń Spółka Akcyjna, otrzymały największą dotację – 2 miliony złotych. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet pn: „Śladami Królewny Anny Wazówny”, prowadzony przez Toruński Klub Kolarski „Pacific”, otrzymał dotację w wysokości 80 tysięcy złotych.

XXVIII MTB Copernicus Boxing Cup im. Zygmunta Krygiera – Toruń 2024, prowadzony przez Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń, otrzymał dofinansowanie na kwotę 25 tysięcy złotych. Anielska Plaża 2024, organizowana przez Toruńskie Anioły sp. z o.o., otrzymała dotację na kwotę 30 tysięcy złotych. Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, prowadzone przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Le Soleil”, otrzymały dotację na kwotę 12 tysięcy złotych.

Podobnie, międzynarodowy turniej o Puchar Niepodległości w hokeju na lodzie z okazji 100-lecia hokeja w Toruniu, prowadzony przez Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna, otrzymał dotację na kwotę 100 tysięcy złotych. X Memoriał im. prof. Stanisława Łęgowskiego, prowadzony przez Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy „Katarzynki”, otrzymał dotację na kwotę 7 tysięcy złotych. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Europy, prowadzone przez Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe, otrzymały dotację na kwotę 25 tysięcy złotych.