17-latek próbował obrabować rencistkę i jej córkę w ich domu: skazany na 1,5 roku więzienia

Niespodziewanie dramatyczne chwile przeżyły matka, będąca na emeryturze, i jej córka, w momencie kiedy 17-letni Piotr W. wtargnął do ich domu, domagając się gotówki. Ten przerażający incydent zdarzył się w dniu, w którym kobiety otrzymały swoją comiesięczną rentę. Niestety, liczba młodych przestępców wzrasta, co jest szczególnie widoczne na toruńskich ulicach.

Piotr W. usłyszał wyrok 1,5 roku bezwarunkowego pozbawienia wolności od sędziego Sądu Okręgowego w Toruniu 19 lutego. Sąd nie miał żadnych wątpliwości, że ten młody człowiek próbował dokonać rozboju używając groźnego narzędzia i były to zdecydowanie nisko motywowane działania. To sprawia, że jego dorosłe życie rozpocznie się za kratami.

Absolutny koszmar miał miejsce w mieszkaniu na ulicy Powojowej w Grudziądzu 7 czerwca 2023 roku. Mieszka tam starsza kobieta, która jest na emeryturze. Piotr W. miał pełną świadomość, że w tym dniu kobieta otrzyma swoją rentę.

17-letni chłopak założył dres, kominiarkę i zabrał ze sobą nóż. W ten sposób przygotowany wszedł do mieszkania na ulicy Powojowej. Na szczęście, córka emerytki była w domu razem z nią. Niemniej jednak, obie kobiety doświadczyły momentów strachu, które na długo pozostaną w ich pamięci.