13-osobowa grupa zorganizowanej przestępczości schwytana – handel narkotykami oraz produkcja nielegalnego tytoniu

Grupa 13 osób, handlujących narkotykami sprowadzanymi z Holandii oraz prowadzących produkcję nielegalnych papierosów w Toruniu i Brodnicy, została osądzone w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Głównymi regionami działania tej grupy były województwa kujawsko-pomorskie, mazowieckie i łódzkie. Czynności te miały miejsce głównie w latach 2020-2021.

Sąd Okręgowy w Toruniu zakończył proces dotyczący tej grupy przestępczej 17 czerwca bieżącego roku, wygłaszając werdykt. Oskarżonymi byli głównie mężczyźni pochodzący z takich miejscowości jak Toruń, Brodnica, Warszawa, Skierniewice, Łódź, Lipno i Rypin. Wśród nich była także jedna kobieta z Lipna. Większość członków tej grupy usłyszała surowe wyroki za działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Narkotykiem, który był przedmiotem ich interesów, był mefedron, popularny wśród młodzieży stymulant, który sprowadzali z Holandii. Zdaniem prokuratorów, grupa ta sprowadziła przynajmniej 136 kilogramów tego narkotyku. Oprócz tego, handlowali również amfetaminą i marihuaną. Produkcję nielegalnego tytoniu prowadzili na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.