Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Toruniu podczas Wszystkich Świętych

W związku z obchodami Dnia Zmarłych, toruński system komunikacyjny przejdzie pewne modyfikacje. W dniach od 28 października do 2 listopada 2023 r., miasto zapewni dodatkowe przejazdy autobusowe. Co więcej, 1 listopada, od godziny 5:00 do 23:00, wszystkie podróże autobusami i tramwajami miejskimi będą darmowe.

Za pomocą autobusów linii 14 i 17 będzie można dotrzeć do głównej bramy Centralnego Cmentarza Komunalnego w wyznaczonych godzinach pracy. Dodatkowo, pasażerowie mogą skorzystać z autobusów linii 28, 33 i 42, które kończą swoją trasę na pętli przy ul. Celniczej, znajdującej się w pobliżu wspomnianego cmentarza.

Od 28 października do 2 listopada 2023 r. uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusowe. W dniach 28 – 29 października (sobota – niedziela) autobusy i tramwaje będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy na weekendy.

Ponadto w omawianym okresie wprowadzone zostaną dodatkowe linie autobusowe. Autobusy linii O-1 będą kursowały na trasie Odrodzenia – Cmentarz Centralny co ok. 20-30 minut, natomiast linia nr 18 będzie obsługiwała trasę Uniwersytet – Cmentarz Centralny – Kolankowskiego, z częstotliwością co 30 minut.