Złodziej grożący nożem zatrzymany przez toruńską policję

Sprawcy próby napadu na rozbój, który miał miejsce w Toruniu, udało się szybko zatrzymać dzięki efektywnej pracy lokalnej policji. Mężczyzna w wieku 40 lat, który podczas czynności karnej groził kobiecie nożem w celu odebrania jej pieniędzy, został aresztowany na okres 3 miesięcy decyzją sądu. Może mu teraz grozić od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

W piątek (14.06.2024) o godzinie 5:00 rano dyżurny komendy policji w Toruniu otrzymał informację o usiłowaniu przestępstwa wymierzonego w 19-letnią toruniankę. Incydent miał miejsce przy sklepie na Jakubskim Przedmieściu.

Według zgłoszenia, sprawca wymierzył nóż w stronę młodej kobiety żądając pieniędzy. Okazało się jednak, że nie posiadała ona przy sobie gotówki. Wówczas napastnik zmusił ją do pójścia do najbliższego bankomatu. Kiedy okazało się, że na jej koncie również nie ma środków, sprawca zdymisjonowany porzucił swój plan i zdecydował się uciec.

Policjanci z toruńskiej komendy, którzy pracowali nad sprawą, w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zidentyfikowali potencjalnego sprawcę. Ich śledztwo wskazywało na 40-latka jako odpowiedzialnego za próbę napadu. Właśnie jego udało się zatrzymać tego samego dnia w jednym z mieszkań na Starym Mieście.

Następnego dnia (15.06.2024) podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem noża. Sąd, po przeanalizowaniu akt sprawy, postanowił tymczasowo aresztować mężczyznę na okres 3 miesięcy (16.06.2024).