Wzrost popularności roweru miejskiego Torvelo w Toruniu

Wyjątkowo sprzyjające warunki atmosferyczne stwarzają idealne okoliczności do korzystania z rowerowych przejażdżek. Ta twierdzenie znajduje potwierdzenie w statystykach dotyczących wypożyczeń rowerów miejskich w Toruniu.

Obecny sezon korzystania z rowerów miejskich pod marką Torvelo został oficjalnie otwarty 1 marca bieżącego roku. Od tamtego momentu zanotowano blisko 21 tysięcy wypożyczeń. Dodatkowo, system zyskał nowych, zarejestrowanych użytkowników.

Agnieszka Kobus – Pęńsko, pełniąca rolę rzecznika prasowego Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu, przekonuje o wielokrotnych korzyściach płynących z jazdy na rowerze miejskim. Wśród nich wymienia korzyści dla zdrowia, oszczędności finansowe oraz pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Jak mówi, nie można przegapić okazji do wykorzystania tak prostej alternatywy transportu jak jazda na jednośladzie – czy to do pracy, szkoły czy sklepu – zamiast korzystania z samochodu. Potwierdzeniem słuszności tych słów są statystyki wypożyczeń rowerów miejskich.

Od początku marca w Toruniu dokonano 20792 wypożyczeń rowerów miejskich. Na uwagę zasługuje także fakt, że liczba zarejestrowanych użytkowników systemu wzrosła od początku roku o 1483 osoby. Łącznie w systemie Torvelo zarejestrowanych jest ponad 35 tysięcy użytkowników.