Wzmożone działania toruńskiej policji w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu ponownie przystąpili do działań kontrolno-prewencyjnych pod hasłem „NURD”. Działania te mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa na drogach. Apele do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zastosowanie zdrowego rozsądku i ostrożności są nieustannie powtarzane. Zalecamy pieszym i rowerzystom noszenie odblasków nie tylko na obszarach pozamiejskich, ale również na wszystkich drogach, które nie są odpowiednio oświetlone.

We wtorek, 5 grudnia 2023 roku, funkcjonariusze toruńskiej „drogówki” przeprowadzali działania zatytułowane „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Podczas tego dnia, funkcjonariusze pilnowali, aby kierowcy przestrzegali przepisów dotyczących bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. Regularnie przeprowadzane kampanie mają na celu zredukowanie liczby wypadków na drogach oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego o potencjalnych zagrożeniach, które mogą występować, jeżeli nie będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze zidentyfikowali aż 85 wykroczeń w ruchu drogowym, które były skierowane przeciwko grupie użytkowników dróg szczególnie narażonej na tragiczne skutki kolizji i wypadków. Najczęstszym wykroczeniem było nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych. Większość kierowców została ukarana mandatami karnymi.